Skuju koki / Latvijā audzētas TŪJAS - Tūju stādi Vidzemē. Tūjas Smaragd, Tūjas Brabant, Tūjas Columna, Tūjas Hoseri u.c.
Sākums | STĀDI | Stādaudzētava | Atsauksmes | Kontakti
Stādi
UPEŅU AUDZĒŠANA
Skuju koki
Meklēt katalogā
Egles
Kadiķi
Pacipreses
Tūjas
- Rietumu tūjas Rheingold
- Rietumu tūjas Woodwardii

Tūjas

Thuja Occidentalis
Mūsu stādaudzētavā tiek piedāvātas tikai Latvijā audzētas tūjas. Piedāvājumā gan tūju stādi konteineros (podos), gan kailsakņu stādi (no tīruma). Tūju stādi pieejami dažādos izmēros un dažādos vecumos. Lai uzzinātu detalizētāk, kādas tūju stādi ir piedāvājumā, izvēlieties interesējošo šķirni.Tūjas (Thuja)

Tūjas ir mūzzaļi koki un krūmi ar zvīņveida skujām (ir vairākas tūjas škirnes arī ar adatveida skujām, kā arī šķirnes, kur uz viena un tā paša auga ir gan zvīnveida, gan adatveida skujas). Tūjas ir samērā mazprasīgi augi augsnes sastāva ziņā, tās labi pacieš apgriešanu, tādēļ plaši tiek pielietotas cirptos dzīvžogos. Tūjas slikti pārcieš ilgstošus sausuma periodus (īpaši pirms zienošanas).

Rietumu tūjas (Thuja occidentalis),  kas tautā iesauktas par dzīvības kokiem, patiesībā ir ieceļojušas no Ziemeļamerikas, kur nereti izaug pat 20 metru augstumā. Latvijā Rietumu tūjas gan sasniedz tikai apmēram 15m augstumu, taču vecos parkos un lauku māju dārzos var sastapt tūjas, kam stumbra apkārtmērs sasniedz pat 1,5 metrus. Rietumu tūjas ir pieticīgi un pacietīgi augi, kas labi pacieš cirpšanu, tāpēc to plaši izmanto dzīvžogiem. Zināmas ir vairāk nekā 100 šķirnes Rietumu tūjas ar dažādu vainaga, dzinumu un skuju formu un krāsu.

Korejas tūjas (Thuja kreiensis) ir samērā mazpazīstamas tūjas. Pieaugušas Korejas tūjas sasniedz 8-9 metru augstumu, taču Latvijā vecākās šīs sugas tūjas nepārsniedz 4 metru augstumu. Korejas tūjas ir raksturīgas ar slaidi konisku vainagu un savdabīgām zvīnveida skujām ar sudrabaini baltu apakšpusi.

Izvēlieties Latvijā audzētas tūjas!

Pasūtījuma grozs
Preces 0
Skaits 0
Par summu 0 Eur
Apskatīt grozu
Sākums | Reklāma | Kā pasūtīt | Lapas karte | Kontakti Copyright © 2014 Krogzeme
Web izstrāde-Web Dienests